SPC Ламінат
SPC-ламінат - один з видів вінілових покриттів для підлоги з твердим середнім шаром. Його ще називають кам'яно-полімерною плиткою. Жорсткий матеріал виробляють із щільністю 2000–2200 кг/м3, що можна порівняти з керамогранітом та керамічною плиткою. Саме завдяки цій характеристиці SPC-ламінат водостійкий, зносостійкий, ударостійкий та довговічний, його легко укладати і йому не потрібний особливий догляд. Перед покупкою SPC-ламінату краще заздалегідь дізнатися, які у нього властивості та переваги.
З чого складається SPC-ламінат
У структурі SPC-ламінату є кілька шарів: верхній - зносостійкий, з поліуретанової плівки з УФ-захистом, декоративний з малюнком, і тверда основа, яка визначає якісні характеристики покриття для підлоги.
Тверда мінеральна плита SPC складається з двох компонентів: на 20-25% - з полівінілхлориду і на 75-80% - з карбонату кальцію (звичайна крейда). Завдяки такому поєднанню матеріалів вийшло надміцне покриття при товщині лише 3,5–5 мм. Кам'яно-полімерну плитку можна укладати на керамограніт без його демонтажу, оскільки нова підлога малої товщини не заважатиме ходу дверей, а також не вплине на висоту приміщення.
Врахуйте, що SPC-ламінат буває лише замкового типу. Для його швидкого укладання виробники передбачили безклеєві клік-замки по периметру планок. Саме тому в назві покриття є термін «ламінат», оскільки він асоціюється зі спрощеним укладанням без клею.
Декор кам'яно-полімерної плитки реалістично імітують різні фактури цінних порід дерева або натурального каменю. Завдяки технології фотодруку у поєднанні з різними розмірами планок можна відтворити будь-яку класичну дерев'яну підлогу, наприклад зробити широкі та довгі мостини, художній, модульний або штучний паркет, стандартну паркетну дошку з фасками.
Які властивості у SPC-ламінату
SPC-ламінат відрізняється від кварц-вінілової плитки спрощеною структурою та твердістю. Завдяки цим властивостям не потрібно дотримуватись жорстких вимог до основи та обмеження для теплих підлог, а також не потрібне безпорогове укладання на великій площі.
Всі види вінілових покриття для підлоги, в тому числі і SPC-ламінат, на 100% вологостійкі і водонепроникні. Однак завдяки твердій мінеральній основі для замкового типу доступне безпорогове укладання на площі до 500 кв. м. Крім SPC-ламінату, це можливо тільки з ПВХ-плиткою, яку кладуть на клей. Підлога в різних кімнатах можна швидко замінити без демонтажу на зносостійкий SPC-ламінат, який укладають в будь-якому напрямку єдиним контуром.
По міцності кам'яно-полімерне покриття для підлоги перевершує керамограніт і звичайний ламінат, на яких залишаються вм'ятини при падінні важких предметів. Якщо на підлогу впаде гострий предмет, на поверхні кам'яно-полімерного покриття не залишиться і сліду, на відміну від паркету, ПВХ-плитки, лінолеуму або пробкової підлоги.
Поліуретановий захисний шар з обробкою ультрафіолетом не дає поверхні стиратися, а кольору - вигоряти навіть під прямим сонячним промінням. Зазвичай виробники дають покриття гарантію в 15–30 років.
Поверхня плитки не буває холодною та приймає кімнатну температуру. Якщо цього недостатньо, можна зробити теплу підлогу. При цьому підійдуть будь-які системи з нагріванням поверхні до 40 °С, тоді як у ПВХ-плитки, паркету, паркетної дошки або звичайного ламінату є обмеження нагрівання - 25-28 °С.
SPC-ламінат можна укладати у приміщеннях будь-якого типу – від затишної спальні до торгових галерей з високою щоденною прохідністю. Кам'яно-полімерна плитка підійде також для неопалюваних або сезонних приміщень, наприклад, для дачі.